Nasiona na taśmie - czyli zioła na paprapecie i w ogrodzie


Kilka tygodni temu przyszła do mnie paczuszka z firmy Legutko http://www.legutko.com.pl/ .
Zostałam poproszona o przetestowanie nasion na krążku, taśmie i macie. Otrzymałam nasiona:
szczypiorku (krążki),
rzodkiewki (taśma)
i mieszanki mix ziół (mata - coś dla mnie).
Dodatkowo katalog i prospekty informacyjne

Dzisiaj nasiona szczypiorku oraz mieszanka ziół pójdą do skrzynek i doniczek na parapet kuchenny - pozostała ilość zostanie posadzona w skrzyniach na zewnątrz - ale muszę poczekać jak aura będzie bardziej sprzyjająca - wtedy ocenię jakość i efektywność nasion wysianych w ten sposób.


Nasiona na krążku szczypiorek zgodnie z zaleceniami producenta sadzi się w następujący sposób :Roslina wieloletnia rozrastająca się szybko w zwarte kępki. Zimuje w gruncie bez przykrycia. Wymaga gleby żyznej, dostatecznie wilgotnej, o odczynie obojętnym. Krążki wykładać do doniczek od marca do sierpnia, ułożyć je na głebokość 1cm, przykryć ziemią i intensywnie podlać. Nie dopuścić do przesuszenia krążków. Może pozostać w donicy przez 2-3 lata. 

Nasiona na taśmie rzodkiewka zgodnie z zaleceniami producenta:
Mieszanka kilku odmian o zgrubieniach okrągłych i zróżnicowanych pod względem barwy skórki oraz smaku miąższu. Doskonale nadaje się do kolorystycznego i smakowego wzbogacenia potraw. Na zbiór wiosenny, taśmy wykładać od początku marca do końca maja, na zbiór letni w sierpniu. Rozstawa rzędów 5-20 cm, taśmy ułożyć na głębokość 1-2 cm, przykryć ziemią i intensywnie podlać. Nie dopuscić do przesuszenia taśmy. Może być uprawiana jako przed-, śród- i poplon. 

Nasiona na macie- mix ziół
Pozdrawiam wszystkich z zimnej Północy. Patrząc na większości zdjęć na blogach u większości wiosna w pełni - nie na północy - od jakiegoś czasu na zmianę jest szarzyzna z wiatrem - z utęsknieniem czekam lepszej pogody i mam nadzieję.


Komentarze

 1. Bardzo lubię nasiona na taśmie, od razu w odpowiedniej odległości i na ogół doskonałej jakości :))) Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Z Legutko mam tradycyjne nasiona czarnych i kolorowych rzodkiewek :o) na taśmie nigdy nie miałam nasion.. i chyba pora to zmienić :o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiadają mi nasiona na taśmie. Nie trzeba siać w wymaganej odległości i łatwo się to robi. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa lata temu wysialam z takowej tasmy nasiona gozdzikow i pięknie wzeszly. Jeśli koszt nie jest relatywnie większy, to jest to przyjemny sposób siania.
  Jestem ciekawa Twoich kolejnych przygod z taśmami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzodkiewka... moja słabość. Zioła coraz więcej osób sadzi do doniczki. Jeśli nie ma balkonu, a i w mieszkaniu mało miejsca, zioła zawsze się zmieszczą. Mieć pod ręką szczypiorek - fajna sprawa :) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozmnażanie roślin z nasion daje wiele przyjemności ponieważ miło jest patrzyć jak roślina powoli kiełkuje aby wyrosnąć na coś pięknego. Znacznie lepsze od kupienia gotowej sadzonki. Sam często wysiewam przeróżne rośliny o czym można poczytać na moim blogu na którego serdecznie zapraszam odkorzeni.blogspot.com
  Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu przygód podczas uprawy roślin :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wpis zawiera bardzo ciekawe informacje

  OdpowiedzUsuń
 8. Fascynujący wpis. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka