Pięciorniki dobre na obrzeża i małe żywopłoty

Mam znajomych, którzy nie przepadają za pięciornikami - mówią takie pospolite, nic w nich rewelacyjnego. Ja uwielbiam i kocham pięciorniki.

W ogrodzie posiadam kilka odmian. Zachęcam do stosowania tych krzewów w ogrodzie, są bezproblemowe, pięknie i długo kwitną i co najważniejsze nie chorują i nie ma przy nich za dużo pracy. Moje nie są nawożone a kwitną pięknie i obficie.

Pierwszym miejscem jest główne wejście od furtki tutaj pięciorniki w odmianie GOLDSTAR tworzą niski żywopłot po obu stronach ścieżki do domu.

Odmiana Pięciornik krzewiasty RED ACE


Odmiana Pięciornik krzewiasty Princess


Pięciornik krzewiasty to bardzo popularny krzew z rodziny różowatych. Kwitnie (w zależności od odmiany) bardzo długo od maja do aż do późnej jesieni. Drobne kwiaty rosną albo pojedynczo albo w większej ilości na pędach. Kwiaty wielkości ok 3 cm. Kwitnie w odcieniach żółci, czerwieni, różu czy pomarańczy.

Pięciornik krzewiasty jest bardzo prosty w uprawie. Rośnie szybko, jest odporny na mróz, suszę oraz upały, a zwłaszcza wszelkie zanieczyszczenia w tym siusianie przez psy. Idealne są dla niego gleby gliniasto-piaszczyste, albo czysto-piaszczyste. Kiedy krzew ma za dużo wapnia - liście żółkną a cały krzew może zachorować, Uwielbia słońce i półcień.

Idealny na obwódki, skalniaki, niskie żywopłoty, jako towarzystwo dla innych krzewów, róż i bylin,

Pielęgnując pięciorniki pamiętajmy o corocznym przycinaniu przekwitłych kwiatostanów i formowania krzewu (*chociaż nie jest to wymagane).


Komentarze

 1. Wiosną kupiłam ten krzaczek i niestety zapomniałam jak się nazywa. Dziękuje za podpowiedź. twoje są cudne, oj kiedy ja się takich doczekam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za pięciornikami. Niestety mam takie 3 i muszę z nimi żyć :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uwielbiam pięciorniki :) to prawda tak niewiele potrzebują i tak cudnie kwitną:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładnie wygląda taki szpaler pięciorników, jest też sporo cięcia! Mam u siebie kilka sztuk, dość sędziwych i okazałych - przycinam je na kulę. W czasie kwitnienia wyglądają wspaniale. Niestety rosną u mnie tylko żółte. Czerwone i białe jakoś nie chciały. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mało wymagające kwiaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. No proszę i żywopłot z pięciornika będzie !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze komponują się z moim tarasem, nie mam ręki do kwiatów, a te rosną wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak tylko się ociepli, to zajmę się ogrodem. :) Dzięki za inspiracje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka