Nowy kolor w ogrodzie - czyli malujemy z Altaxem

W naszym ogrodzie meble zmieniły kolor - ale nie tylko  meble - barierka na balkonie, pergole, donice na kwiaty, huśtawka. Na samym wstępie chciałam podziękować firmie ALTAX za umożliwienie zrobienie rewolucji kolorystycznej w ogrodzie. Meble i płotki wymagały odnowienia po wielu latach z czego bardzo się cieszę.

Inspiracją kolorystyczną były meble w ogrodzie Iwonki  do którego serdecznie Was zapraszam.

Minęło przeszło 5 lat więc w ruch trzeba było wziąć pędzle i odnowić. Wybór padł bo to chyba najważniejsza decyzja na ALTAX impregnat do drewna kolor heban.

tutaj link do produktu
http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-do-drewna/Bardzo długo w ogrodzie  na drewnianych elementach królował kolor palisander, a potem jeszcze kolor tik. Tym razem wybór padł na heban - najciemniejszy z możliwych w ofercie ALTAX.

Bardzo dobrze się rozprowadza oraz kryje na drewnianych powierzchniach. Jest bardzo wydajny - mankamentem jak przy każdym impregnacie i środku do malowania jest ryzyko poplamienia. Impregnat jest rzadki - dlatego dobrze jest na ręce włożyć rękawiczki, odpowiednie obuwie raz ciuchy. Spokojnie - plamy schodzą - ale silnymi środkami na bazie rozpuszczalnika.

Do dyspozycji miałam wałek, pistolet i pędzel. - Wszystko malowałam pędzlem - najlepiej mi szło :)


Płotek przed wejściem zyskał nowy wygląd - wcześniej malowany w kolorze tik - niestety nie domalowałam bo nie podobał mi się ten kolor.Przyszła kolej na meble - stare i wysłużone

Tak wygląda efekt końcowy:)


W oddali pomalowana ławka, w rogu zestaw z palet - na końcowy efekt czeka jeszcze balkon - pomalowany jedną warstwą, kratka i płoty:) 

O efektach w późniejszych postach.Komentarze

 1. Efekt jest piorunujacy i ciezka praca okazała sie zamienic w mile dla oka mebelki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Aguś - dziękuję . Chociaż przyznam się, że malowanie impregnatem to dla mnie przyjemność przez pierwsze 30 minut :) jak z każdym malowaniem - mało cierpliwości :0 :) Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Widzę dużo zmian :D Czyżby reaktywacja bloga? Wypiękniał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Małgosiu - no można tak powiedzieć :) Zmiany zmiany ....:) Ciepło pozdrawiam. Dziękuję za miłe słowa :)

   Usuń
 3. Najważniejsze aby użytkownikom się podobało :)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny wpis. Bardzo ładnie to wygląda. Ja muszę niebawem pomalować ławki w ogrodzie, bo się wręcz sypią. Zastanawiam się właśnie nad jakimś żywym kolorem tym razem zamiast tradycyjnego brązu czy ciemnej zieleni.
  Czekam na więcej fajnych wpisów. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie jeśli mamy drewniane elementy w naszym ogrodzie to jak najbardziej na pewno raz na jakiś czas warto je odświeżyć. Właśnie dlatego ja od razu postawiłam na dobrej jakości meble ogrodowe. Muszę przyznać, że najbardziej podobają mi się te z https://ogrodolandia.pl/ i tam właśnie wybrałam to co mi potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten wpis jest bardzo interesujący

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka