Praga miasto zakochanych

Dzisiaj ze względu na pogodę powrócę wspomnieniami do zeszłych wakacji o Czechach i o Pradze.
Wspominałam tutaj na blogu jakiś czas temu o dwóch miastach MESTO oraz PILZNO, dzisiaj o samej Pradze. Zachwyciła mnie - może nie swoją mnogością turystów ale klimatem. Mostem, widokiem, uliczkami. Gdyby nie tłumy, przez które trzeba było się przezierać jak w dzień targowy byłoby to co - najlepsze, ale zawsze jest to coś.
Tęsknie za moją Pragą za Czechami - kraj jak i stolica urzekły mnie i oczarowały. Wrócę tam z pewnością. Już tęsknie....
Polecam Wam Pragę - nie byłam tam ani zimą, ani latem ale w upalne lato. Bardzo mi się podoba kultura czeska - ich wieczorne spotykanie - tak zwana "olewajka". Tam nikt nie pędzi, nie spieszy. Oni się cieszą tym co mają i to widać. Przepięne bogactwo zabytków i kultury.
Rzeźby na budynkach, stare uliczki, mosty, freski w kościele.
Ach........ dla takich wspomnień warto odwiedzić ten kraj.Komentarze

 1. Praga to jedno z najładniejszych miast europejskich, głównie dlatego, że niemal wszystkie kamienice są odrestaurowane. Inaczej niż w Polsce, nie ma własności prywatnej i kamienice są odnawiane przez państwo. do Pragi wielokrotnie się wraca:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nawet nie wiedziałam - ale prawidłowo tak powinno być, jest przyjemnie :)

   Usuń
  2. tak, przyjemnie jest, gdy jest pięknie, ale najszersze i podstawowe prawo rzeczowe to własność i prawo do zarządzania nią. Nikt nie może właściciela zmusić do tego, by np. odnowił elewację. Własność prywatna stanowi o wolności. W Czechach ten obraz jest bardzo wymowny.

   Usuń
 2. Warto odwiedzić Pragę i wracać do niej. To miasto z pięknymi zabytakami i wspaniałs atmosferą. Ja byłam w nim dwa razy i chętnie pojadę ponownie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uważam, że Praga to piękne miasto o specyficznym klimacie. Piękny fotoreportaż, miło było obejrzeć. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz :) Agnieszka