Praga miasto zakochanych

Dzisiaj ze względu na pogodę powrócę wspomnieniami do zeszłych wakacji o Czechach i o Pradze.
Wspominałam tutaj na blogu jakiś czas temu o dwóch miastach MESTO oraz PILZNO, dzisiaj o samej Pradze. Zachwyciła mnie - może nie swoją mnogością turystów ale klimatem. Mostem, widokiem, uliczkami. Gdyby nie tłumy, przez które trzeba było się przezierać jak w dzień targowy byłoby to co - najlepsze, ale zawsze jest to coś.
Tęsknie za moją Pragą za Czechami - kraj jak i stolica urzekły mnie i oczarowały. Wrócę tam z pewnością. Już tęsknie....
Polecam Wam Pragę - nie byłam tam ani zimą, ani latem ale w upalne lato. Bardzo mi się podoba kultura czeska - ich wieczorne spotykanie - tak zwana "olewajka". Tam nikt nie pędzi, nie spieszy. Oni się cieszą tym co mają i to widać. Przepięne bogactwo zabytków i kultury.
Rzeźby na budynkach, stare uliczki, mosty, freski w kościele.
Ach........ dla takich wspomnień warto odwiedzić ten kraj.Komentarze

 1. Praga to jedno z najładniejszych miast europejskich, głównie dlatego, że niemal wszystkie kamienice są odrestaurowane. Inaczej niż w Polsce, nie ma własności prywatnej i kamienice są odnawiane przez państwo. do Pragi wielokrotnie się wraca:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nawet nie wiedziałam - ale prawidłowo tak powinno być, jest przyjemnie :)

   Usuń
  2. tak, przyjemnie jest, gdy jest pięknie, ale najszersze i podstawowe prawo rzeczowe to własność i prawo do zarządzania nią. Nikt nie może właściciela zmusić do tego, by np. odnowił elewację. Własność prywatna stanowi o wolności. W Czechach ten obraz jest bardzo wymowny.

   Usuń
 2. Warto odwiedzić Pragę i wracać do niej. To miasto z pięknymi zabytakami i wspaniałs atmosferą. Ja byłam w nim dwa razy i chętnie pojadę ponownie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uważam, że Praga to piękne miasto o specyficznym klimacie. Piękny fotoreportaż, miło było obejrzeć. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka