Szklana Huta - wyprawa nad morze.

Obiecałam sobie, że w tym roku będzie proporcjonalnie praca i odpoczynek. Konsekwentnie staram się tego trzymać i realizować. Pogoda sprzyja planom więc czemu je nie umieścić w życiu.

W piątek jako , że nie mamy dzieci (rozsiane po wakacjach) postanowiliśmy spędzić w cudownych okolicznościach przyrody - tam gdzie lubimy w spokoju, ciszy z dodatkiem wody i kojących leśnych zapachów. Kierunek jest zawsze podobny okolice Lubiatowa. Wiele razy pisałam o tym, że rodzice mają tam działkę. Piękny kawałek ogrodu z niewielkim domkiem, schowany wśród lasów, blisko morza. Cudowne miejsce na piesze wycieczki, dobre drogi leśne na wyprawy rowerowe i spokój. Jeżeli tak lubię to czego chcieć więcej. Nie potrzebne mi palmy i morze Czarne.

W piątek po południu zrealizowaliśmy plan. Dlatego w weekend przeżyłam dwie miłe niespodzianki.
Pierwszą z nich to były krótkie ale cudowne odwiedziny forumowych koleżanek przy nalewkach i w doborowych okolicznościach przyrody.
Drugi to wspaniały, niezapomniany weekend, który zapisze sie grubym kolorowym flamastrem na kartach pozytywnych wydarzeń minionych dni.

Jednym z takim wypraw była Szklana Huta (poniżej opis z Wikipedii)

Szklana Huta[1][2] (kaszb. Sklanô Hëta; niem. Glashütte) – część wsi Lubiatowo w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Choczewo. Nie posiada sołtysa, należy do sołectwa Kopalino.
W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.
Znajduje się to również leśnictwo (Gmina Choczewo, woj. Pomorskie), a przede wszystkim Stanica Harcerska Róża Wiatrów Komendy Hufca ZHP Lębork – największa stanica ZHP w Polsce.Szklana Huta to przede wszystkim obszar olbrzymich przepięknych lasów iglasto-liściastych, piękna ścieżka rowerowo - piesza tzw. ścieżka zdrowia.Niektóre drzewa mają to po ok 200 lat . Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na tablicach informacyjnych umieszczonych na ścieżkach zdrowia.


Nie ma to jak miłość do rowerów. Nawet w moich snach pedałuje na rowerach. To najlepszy czas dla mnie i mojego powozu na dwóch kołach.
A tu już kompleks edukacyjno-wypoczynkowy Borowa Chata. Niestety nie udało mi się znaleźć szerszych informacji na temat tego obiektu. Kiedyś domek był dostępny dla wszystkich (bez oszkleń). Dzisiaj jest już z oknami i służy tylko i wyłącznie jako forma do wynajęcia dla wycieczek i na zamówienie.Ciekawa forma informacyjna na temat zwierząt leśnych - forma edukacji dla dzieci - rewelacja. W każdym lesie powinny być takie tablice, nie tylko tutaj.

A to słynna Borowa Chata - niestety zamknięta :)Są stoliczki i ławy - można wziąć w termosie ciepłą kawę, ciasto albo zrobić ognisko w wytyczonym do tego palenisku :)
I to już koniec naszej wycieczki do Szklanej Huty - wrócimy tu z pewnością z powrotem bo było rewelacyjnie :)Komentarze

 1. Coraz wiecej ciekawych miejsc w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, tak wakacyjnie....
  Pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie pokazana okolica,i śliczna dziewczyna.marianna

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że nie zabłądziłaś w tych Błędnych Skałach i do nas wróciłaś :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka