Luty - co możemy robić w ogrodzie ?

Luty już prawie w połowie. Co można robić w lutym w ogrodzie ? 

Co ja robię w ogrodzie w lutym?


 

1. W lutym zastanawiam się jakie nasiona posieje na warzywniku, co trzeba dokupić z nasion, co straciło ważność, planuje nasadzenia.

2. Można wysiewać do skrzynek rośliny jednoroczne na rozsady np. lobelii, szałwii, żeniszka meksykańskiego, astry, gazanie. Ja osobiście tego nie robię, robiłam to kilka lat temu jak wolny był na piętrze jeden nie wykończony pokój. Na ten moment nie mam takiego miejsca na parapetach aby to zrobić. Niestety brakuje takiego pomieszczenia gdzie spokojnie mogłabym sobie to robić. Odpuściłam nie mam na to wpływu a też nie chcę zastawiać miejsca w pokojach mieszkalnych. Jedynym miejscem jest kotłownia ale tam jest za ciepło i za brudno :) Jeżeli macie takie miejsca i lubujecie się w kwiatach jednorocznych z rozsady polecam :)

3. Można przejść się po ogrodzie i popatrzeć co już rośnie, co wychodzi z ziemi. Sprawdzić okryte rośliny czy wiatr nie uszkodził osłon. Tam gdzie trzeba poprawić. W lutym w zależności od temperatury i nasłonecznienia możemy zauważyć wychodzące z ziemi pierwsze kwiaty: ranniki, przebiśniegi, krokusy, ciemierniki.

4. Jeżeli na ogrodzie zalegają grube warstwy śniegu -patrzymy czy nie obciąża on gałęzi drzew i krzewów iglastych.

5. Pod koniec miesiąca możemy ciąć w słoneczną pogodę jabłonie, grusze, jagody. Jeżeli temperatura będzie pow. 8 stopni, możemy wykonać oprysk na brzoskwinie i morele.

6. Do doniczek możemy wysiewać na rozsady warzywa takie jak sałatę, kapustę, kalarepę itp.

7 Jak zrobi się cieplej pod koniec miesiąca można delikatnie sprzątać rabaty :)

8. Starajmy się nie chodzić po trawnikach w trakcie roztopów - ziemia jest namoczona i może być grząsko, przez co nasz trawnik może stracić na równości.

9. A poza tym planować co w tym roku będziemy chcieli zrobić w naszym ogrodzie.


Poniżej kilka ujęć lutowego ogrodu :)Komentarze

 1. Planowanie to podstawa. Dziękuję za spacer. Pięknie tam u Ciebie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz i słowa :) w wolnej chwili chcę się wybrać na Twojego boga dawno mnie nie było :)

   Usuń
 2. Bardzo dobrze prowadzony blog, treści merytoryczne, a zarazem przejrzyste. Pozdrawiam serdecznie z całą rodzinką i życzę smacznej kawusi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skorzystałam z porad, dziękuje :) testowałam przy tym swoje nowe narzędzia cellfast i nie mogę już doczekać sie wiosny

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele też zależy jaką nam przyniesie pogoda, dobry wpis.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się spojrzenie na świat autorki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka