Podsumowanie roku na działce 2013 cz I

Szybkimi krokami podąża rok 2014 -  w przeszłość odejdzie rok 2013. W związku z tym chciałabym krótko podsumować to co wydarzyło się w naszym ogrodzie. Obecny rok był bardzo pracowity - zrezygnowaliśmy z urlopu i praktycznie każdą wolną chwilę spędzaliśmy w ogrodzie. Mam nadzieję, że przyszły rok nie będzie już taki pracowity - przynajmniej obiecuję sobie zwolnienie tempa.
Ogrom prac spowodowany był m.in tym, że na działce przez wiele lat nic się nie działo. Posadzenie nowych roślin to jedno, ale jest również architektura, ścieżki, obrzeża, porządek itp.

Przedstawiam ogrom prac wykonanych w 2013 roku.

1. Zagospodarowanie terenu przed domem, oraz pomiędzy domem i garażem.
Pomalowany został garaż. Utworzyliśmy rabaty oraz ścieżki żwirowe - które w przyszłości zostaną połączone z brukiem (wjazdem do domu). Powstała nowa rabata w żwirze składająca się z zawciągów, lawendy oraz kocimiętki. Pomiędzy domem a garażem w rabatach pojawiły się nowe sadzonki funkii, żurawek, tiarelli. Posadzone zostało pnącze kokornak.

2. Obrzeża wokół domu w tylnej części ogrodu
3. Szopka piwna za garażem
W tym miejscu kiedyś był składzik drewna, ale z racji zmiany sposobu ogrzewania w domu, składzik przestał pełnić swoją funkcję. Szkoda było niszczyć całą konstrukcję - więc powstało miejsce do spoczynku ( brakuje jeszcze mebli). Przy szopce została posadzona akindia, winobluszcz veriegata, róża pnąca, powojnik. Za szopką powstał również niewielki kompost zbudowany z palet.
Obok szopki został zagospodarowany teren oraz skarpy ( w przyszłym roku na skarpie powstaną dodatkowe nasadzenia, wycięte zostaną świerki w górnej części.cdn.....

Komentarze

 1. Czekam z utęsknieniem na kolejny post z rozwojem ogródka. My też ciężko pracowaliśmy w tym roku. Ale u Was to sporo się zdarzyło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecuję załączyć końcowe podsumowanie w dniu jutrzejszym. Widziałam Waszą pracę :) pięknie .Ciepło pozdrawiam...

   Usuń
 2. Dobry pomysł z miejscem do wypoczynku :). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko brakuje mebelków - lubię tam pić kawę i nalewki :) Ciepło pozdrawiam

   Usuń
 3. Taka pora, czas na podsumowania i plany na przyszły rok :)
  Dużo zrobiliście :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - teraz czas na odpoczynek - zasłużony....ciepło pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Tylee pracy! Jak ja lubie takie efekty przed i po;) Choc sama wiem, ze czasem,az plakac sie chce ze zmeczenia;)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu - dokładnie tak jak mówisz, czasami trzeba zaciskać zęby i pasa :)
   Też pozdrawiam :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka