Podsumowanie roku 2013 na działce cz II

Dzisiaj obiecana druga część podsumowania roku na mojej działce.
Pierwsza część znajduję się TUTAJ

1. Tylna część skarpy (najwyższy punkt)
Transformacji i modernizacji uległa tylna część działki, tzw narożnik ze skarpą od strony północnej.
To ciężki teren po pierwsze ze względu na ziemie (przeważają piaski), po drugie ze względu na wysoką skarpę, po trzecie na stronę północną, czyli zacienienie.
Prace polegały na poprawieniu uformowanej skarpy i dokończenia ciągu kamiennego murku wykonanego z kamieni polnych. Na skarpie zostały posadzone nowe rośliny (w tym roku planuje jeszcze nowe nasadzenia).
Kamienny murek został poprowadzony aż do istniejącego kompostu z palet - tym samym zamykając łuk. Do kompostu została wybrukowana kamienna ścieżka,W tym roku zostaną usunięte choinki na wysokim punkcie skarpy - planuje posadzenie krzewuszek, bądź innych krzewów pięknie kwitnących.
2. Przemeblowania na rabatach przed domem

Na rabatach przed domem wykonałam pewne przemeblowania - po prawej stronie od wejścia zostały obgolone jałowce , dosadzona róża płożąca, przesadziłam również istniejące róże przy pergoli (miały zbyt ciasno). Po lewej stronie dosadziłam funkie oraz żurawki posadzone zostały powojniki.

3. Nowe rabaty 

 Całe połać działki została poszatkowana na dwa pasy :) Powstały nowe nasadzenia róż, funkii - brakuje tu jeszcze wielu roślin bo wielkość rabat jest spora i pergol, które będą dopełnieniem całości. W tym roku wygląda to na czarne dziury - mam nadzieje, że na wiosnę będzie lepiej.


3. Nowa rabata przed domem
Przed domem zaraz za pięciornikami powstał - nowy szerszy pas roślinny. Miejsce znalazły tu nowe róże, byliny i inne cuda. Rabata jeszcze nie została ukończona bo będzie zachodziła na drugą stronę pod płot gdzie będzie poszerzana. Na razie nie wygląda to za ciekawie :)

BYŁO TAK 
A JEST TAK


4. Dokończenie grilla wykonanego z cegły

Zbudowana została górna część (czapka) kominka oraz żwirowa ścieżka prowadząca od tarasu do grilla.5. 60 Brabantów przed płotem 
Posadziłam ok 60 szt Brabantów przed płotem - w przyszłości ma to być szczelny żywopłot, który przykryje widoczność siatki i innych ciekawskich oczu.
6. Kamienny bruk - podjazd od strony bramy wjazdowej do domu i garażu

Marzenie się ziściło - wykonany z kamienia polnego , w tym roku będzie ukończony - PIĘKNY!I to w skrócie było jeszcze wiele ważnych wydarzeń - przybyły nowe dekoracje, kwiaty itp.
Ale to już temat na inny wątek :)

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. W jaki sposób robiłaś te rabaty? Zauważyłam posadzone rośliny, potem agrowłókninę i ziemię. A jak z pieleniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na części rabat wyrywałam darń a potem sadziłam rośliny,
   na części kładłam tylko agro i wykopywałam dziury na rośliny, pod agro trawa rozkłada się po czasie.
   :)

   Usuń
 3. Beautiful garden! So neat. I guess it will be a wonderful garden when all of the plants and flowers become dense and blossom. Interesting blog!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Thank you :) Nice words - I invite you to visit would be a pleasure.
   Have a good day.

   Usuń
 4. Pięknie! jaka fajna łapa na zdjęciu 22! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, czy uzupełniałaś szczeliny pomiędzy kamieniami polnymi przy podjeździe do garażu? Bo na zdjęciu są tylko sztywno poukładane. Jakąś zaprawę wlewałaś pomiędzy pojedyncze kamienie czy tylko piasek?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, czy zapełniałaś przestrzenie między kamieniami ułożonymi w podjeździe do garażu? Jakąś zaprawą czy tylko piaskiem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Cierpliwość ma swoje granice, a ten blog z takimi fajnymi artykułami powinien być zdecydowanie wyżej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka