Wyprawa nad morze - Rewa

Morze mam na co dzień, praktycznie w linii prostej ok 15 - 20 km dalej od mojego miejsca zamieszkania. Czasami nie mam czasu aby delektować się morskimi falami i szumem morza, ale kiedy mogę sobie na to pozwolić robię to bardzo często.

Morze uwielbiam o każdej porze roku, najmniej w porze letniej kiedy jest pełno turystów - jakoś nie przepadam za tłumami ludzi rozłożonych na kocach i przykrytych parawanami w dodatku smażącymi się na złoty kolor. Ale....wszystko jest dla ludzi i m.in plaża jest po to aby się na niej relaksować w sposób który uwielbiamy :)

W niedzielny październik pogoda była po prostu letnia. Długo nie pamiętam aby w połowie października było 18 stopni, a na plaży można było chodzić w krótkim rękawku. Ale tak było.
Dla Was miłośników morza chciałabym załączyć kilka zdjęć z mojego jesiennego spaceru. Powinnam chyba napisać letniego.

Czy ktoś z Was był w Rewie? To maleńka miejscowość koło Gdyni.

Rewa to mała wioska rybacka położona w bardzo malowniczym i unikalnym miejscu jakie stanowi Mierzeja Rewska, przez miejscowych Kaszubów zwana "Szperk". Jest to jedna z najciekawszych i najbardziej fascynująca geologów forma brzegowa występujących nad Bałtykiem. Ciągnący się w głąb morza ponad kilometrowy cypel rozdziela ciepłe wody Zalewu Puckiego od bardziej słonych i chłodniejszych wód Zatoki Gdańskiej. Mierzeja w większej części jest zanurzona w wodzie i ciągnie się aż do płycizn Półwyspu Helskiego. Po jednej stronie cypla (tzw. zawietrznej) nawet przy bardzo silnym wietrze pozostaje pas gładkiej, nie wzburzonej wody. Ze względu na specyfikę tego zjawiska jest to wymarzone miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu, zarówno przez osoby zaawansowane, jak i początkujące. W okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni rewskie wody mienią się jaskrawymi barwami żagli i desek śmigających po falach. 

Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.rewa.wla.com.pl/Jeżeli kiedyś będziecie w Gdyni - zapraszam do odwiedzenia REWY.

To nowy deptak w REWIEPlaża w rewie

Plaza w Rewie

Rewa

Rewa

Rewa

Rewa

,
Trawy ozdobnePiaszczysta plaża, szum morza - może znajdę muszle morskie :)?


piasek na plaży

Rewa

Rewa

Rewa

Plaża w Rewie
Komentarze

 1. Pięknie tam, ładny ten deptak, wszystko takie zadbane, czysto, spokojnie. I morze jak wszędzie wzdłuż naszego wybrzeża piękne :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam jakie piękne widoki jak Ci ich zazdroszczę brakuje mi tych morskich widoków a nie mieszkam nad morzem dopiero 6 lat pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pustoooo i pieknie. Mozna naprawde odpoczac:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie byłam w Rewie ale na zdjęciach widzę że to przepiękne miejsce. Nawet nie wiesz jak ja tęskniłam za widokami naszego fantastycznego morza :))
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie miejsce. Wspaniałe krajobrazy

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia, wpis bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka