Hortensje

Hortensja drzewiasta  (Hydrangea arborescenes) Anabelle

Posiadam w swoim ogrodzie i  pierwsze co jest bardzo istotne - nie lubi przeciągów, jest jak dla mnie delikatna i trzeba na nią dmuchać i chuchać :) W moim przypadku uważam, że jest posadzona w złym miejscu ale nie mam serca jej wysadzać, bo zakwita tak pięknie aż dech zapiera - naprawdę :)

Efektywnie kwitnący krzew o luźnym pokroju (muszę podwiązywać aby łodygi się nie połamayły). Osiąga 1 - 1,5 m wysokości. Liście jasnozielone, kwiaty kremowobiałe, zebrane w bardzo duże, półkoliste kwiatostany (ja nazywam to pompony) :)Kwitnie VI - VII. Stanowisko osłonięte (TO BARDZO WAŻNE). Stanowisko słoneczne, półcieniste (u mnie pół cień).
STREFA 5B

Źródło: Atlas roślin PZD

Kwiatowo
Hortensja Pnąca Hydrangea anomala  subsp. petiolaris
 
Otrzymałam ją w prezencie jako niepozorne pnącze, wsadziłam przy murze domu od strony północnej, rośnie bardzo dobrze (2 ro) jak na panujące mrozy w województwie pomorskim mrozoodporność rewelacyjna, przepięknie kwitnie :)

Cienioznośne, mrozoodporne pnącze. Podpór czepia sie korzeniami - słabo. Osiąga 10-20 m wysokości (0,5 - 1 m rocznie). Pędy miedzianobrązowe z łuszczącą się korą. Liście ziolene - żółte jesienią. Kwiaty płaskie w białych kwiatostanach ( VI- VII) Lubi Gleby wilgotne, kwaśne, stanowiska zacienione. Polecany do sadzenia przy północnych murach ( i u mnie tak jest). , dużych drzewach i innych podporach oraz jako roślina okrywowa

STREFA 5
Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka