Dereń biały

Dereń Biały Corbus Alba  Sibirica Veriegata

Jest przepięknym rozłożystym krzewem, przepięknie prezentuję się w okresie jesienno zimowym. Jego zielone liście na jesień ubarwiają się na czerwono, podobnie jak pędy, Najlepiej rośnie w półcieniu. U mnie w pełnym słońcu, ale sąsiadka ma podobną odmianę w półcieniu i rośnie przepięknie. Lubi mokre i wilgotne gleby, latem nie podlewana cierpi.

Krzew wysokości 2,5 - 3 m o wzniesionych, jaskrawoczerwonych pędach. Liście dojrzałe, zielone, często nieregularne, ukształtowane, biało wąśko obrzeżone. Kwiaty niezbyt efektowne ( jak dla mnie piękne ) :) Forma odporna, cienioznośna tolerancyjna w stosunku do gleby i stanowiska, chociaż preferuje  gleby wilgotne i mokre, odpowiednia na swobodne i formowane żywopłoty oraz pasy przeciwwietrzne.
STREFA: 3 (bardzo odporny na mróz) :)
źródło: Atlas roślin PZD


Komentarze

  1. Taki pospolity a taki ładny. Fajny lubię tę roślinę za wygląd i wytrzymałość! Dobrze że jest sadzony bo wpada w oko na tle zieleni!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka