Jaśminowiec

Jaśminowiec Philadelphus "Viginal"

W swoim ogrodzie posiadam dwa takie krzaki jeden przy tarasie, drugi w rabacie na środku ogrodu. Jak zakwitną przepięknie pachną (przy tarasie - jest to wprost niebiańskie) :) To jeden z niewymagających krzaków i bardzo ładnych - szkoda tylko że tak krótko kwitnie. W każdym bądź razie polecam do naszych ogrodów :) 

Sztywno wyprostowany krzew o ozdobnych kwiatach. Osiąga 2 m wysokości. Liście ciemnozielone, Kwiaty białe, w kiściach bardzo obfite. Lekko Pachnące (u mnie intensywnie). Okres kwitnienia: VI-VII. Mało wymagający krzew dobrze rosnący na glebach ogrodowych, Do sadzenia pojedyńczo i w grupach, także na żywopłoty strzyżone i nieformowane.

źródło: Atlas PZD

STREFA 5BKomentarze

  1. Dziękuję za wizytę. Ja też mam wiele przypadków, że znikało moje pisanie i wtedy różne cholery mną trzepią.W moim ogrodzie mam dużo miejsca, więc jaśminowce rosną swobodnie, mam cztery duże kępy. Jest również jaśminowiec bez zapachu, ma pełne kwiaty, jak różyczki.Jesteś młodą panią i to cieszy, że Twoje zainteresowania są takie inne, Niby dużo jest takich ludzi, ale to tylko pozorne. Np. młodzi w mojej wsi kompletnie nie interesują się tymi sprawami, jeżeli już to ci w średnim wieku od czasu do czasu, bardziej od tubylców o swoje otoczenie dbają ludzie przyjezdni, którzy niedawno osiedlili się na wsi. pozdrawiam Cię serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dlatego mam niewielu znajomych w moim wieku podzielających moją pasję i miłość do ogrodów :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka