Cedr

Cedr Himalajski Golden Horizon

Zakupiony w szkółce w Niemczech. Rośnie pięknie, jest wdzięcznym karłowym iglakiem. Ma przepiękne igły przede wszystkim wybarwienie. Od czasu do czasu formuję jego kształt. Podobno ma niską mrozoodporność u mnie niezmiennie od 6 lat. Nie przykrywam niczym. Posadzony na skarpie. Jestem zaskoczona, ponieważ cedry lubią dość ciepłe zimy a na pomorzu bywają i ostre i mroźne. Więcej chyba już nie muszę nic pisać, bo drzewko jest przepiękne. Doskonała forma do ogrodu skalnego, ogrodu japońskiego, do sadzenia wśród rabat kamiennych, żwirowych itp.


Odmiana pochodząca z Pacyfiku Charakteryzuje się pięknym pokrojem jak i wybarwieniem igieł. Cedr osiągająca około 2m wysokości. Rośnie bardzo wolno, dobrze znosi przycinanie ale tylko wiosną. Korona rozłożysta lekko zwisająca. Jego szerokość przeważa wyższość. Charakterystyczne pięknie wybarwione jasno żółte igły które wybarwiają się nawet zimą nadają charakter roślinie.
   Lubi stanowisko zaciszne, gleba powinna być dostatecznie wilgotna a miejsce pół cieniste gdyż w pełnym słońcu żółte igły mogą brązowieć. Młode egzemplarze wymagają okrycia na zimę.

źródło: www.drzewa.com.plKomentarze