Jodła Koreańska

JODŁA KOREAŃSKA ABIES KOREANA

Moja ukochana i ulubiona z iglaków. Za iglastymi słabo przepadam - może dlatego, ze są jednostajne - oczywiście wdzięczne zimą, kiedy okrywają  przestrzeń przed ciekawskim okiem. Ale nic im nie kwitnie i nie są kolorowe :) Ta jodła wpadła i w oko w naszej szkółce ogrodniczej - mała foremna, proporcjoalna o pięknych błyszczących igłach. Kupiłam i wkopałam. Jedyny minus jest taki , że rośnie bardzo bardzo wolno. Ale za to ma przepiękny proporcjonalny pokrój i jeszcze lepsze szyszki :) Polecam do ogrodów dla cierpliwych :)

Wolno rosnące drzewo o pokroju szerokostozkowym, osiągające po 30 latach wysokość 4 - 5 m. Igły krótkie, z wierzchu błyszczące, zielone od spodu prawie białe. Cechą charakterystyczną  są niebiesko-fioletowe szyszki dł 4-7 cm licznie pojawiające się na młodych roślinach. Wymaga żyznych i wilgotnych gleb. Jodła szczególnie polecana do małych ogródków przydomowych.

STREFA 5A
Komentarze

  1. Oj tak ta ta jodła to moje klimaty. Bardzo ją lubię ze względu na masę szyszeczek i piękne igliwie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka