Coś o kochaniu siebie?

Czy kochacie siebie? swoje ciało, swoje wady, zalety. Czy akceptujecie to co umiecie, a czego nie ?
Wiele z nas pewnie ma z tym problem - w fizyczności doszukuję się niedoskonałości, tuszuje je, może źle się z tym czuje i się zamyka - a czemu ?  Czy dlatego bo być może w prasie, telewizji jest nagonka na szczupłość, piękno, markowe ciuchy. ..Przyznam się, że sama mam czasami małe problemy z moim ciałem :) Ale wiele wiele umiałam pokonać i w tym momencie kocham je takim jakim jest z wszystkimi za i przeciw. Dbam o nie - czyli ciepło się ubieram, sprawiam aby było zadowolone, pachnące nie narażam je na niebezpieczne czynniki, modelowanie  i ingenerncje chirurgiczną. Uwielbiam biegać, jeździć na rowerze, spacerować- moje ciało też to lubi nie zmuszam go do tego.
Moje wady i zalety hmmm każdy je dzisiaj ma prawda? Świat byłby zbyt monotnonny, gdyby wszyscy byliby jednakowi i tacy sami nieprawdaż :) Jednak najważniejsze jest to czy akceptuję swoje wady, czy przywalam sobie na to, że je popełniam, że je akceptuję bo taka jestem. Czy moje zalety nie wykorzystuje przeciwko innych? Czy dbam o wady i zalety? Czy je pielęgnuję?
Czy moje zalety motywują i inicjują rozwój, szczęście?
Akceptujcie swoje wady to bardzo ważne, nie ma człowieka idelanego. Przynajmniej ja takiego nie spotkałam. Każdy ma swoje chwile słabości, każdy...nie należy się tego wstydzić, doszukiwać znaczenia a jeszcze gorzej zamykać się w sobie bo popełniłam błąd.
Ważne aby być tego świadomym i nie zadreczać się z tego powodu, przyjąć to od tak poprostu. Jeżeli moja wada sprawi komuś przykrość, krzywdę, przeprosić , naprawić.

Jeżeli zaakceptujesz siebie takim jakim jesteś pod względem fizyczności, wad, zalet po prostu siebie pokochasz - będziesz kochać innych ludzi :)

Ciepło Was całuje.


Komentarze

 1. Bardzo fajny artykuł . Mój ulubiony cytat : " Kochać samego siebie to początek romansu na całe życie : Oscar Wilde . Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepiękny cytat i bardzo prawdziwy :) pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 2. Czy wyobrażasz taką sytuację nie akceptowania siebie ,swojego ciała,czy cokolwiek miałoby sens.Jestem taka a nie inna i dobrze. Świat szczupłych pięknych - nuda, monotonność.Natura sprawia że zmieniamy się i nic ani nikt nie zatrzyma czasu który jest łaskawy albo i nie, ale równo obdziela starością."Wałeczki, zmarszczki.Jak piękne bywają twarze starych ludzi, ile można w nich zobaczyć, a w twarzy "lali"?A przykazanie "kochaj bliźniego swego.......", nie kochasz siebie ,nie kochasz innych i jak z tym żyć?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety znam takich ludzi, którzy nie akceptowali siebie - są po terapii , zmienili nastawienie - na pierwszy rzut oka tego nie widać, nawet oni sami tego nie widzą.
   Nie kochać siebie i innych - pewnie zapędzić się w taki stan i nie wiedzieć o tym w świadomości - sądzę, że można - wtedy jest dużo sarkazmu, złośliwości, zalu może i agresji. Miłość do bliźniego jest bardzo ważna - przede wszystkim szczera nie udawana.
   Miłego dnia Stasiu :)

   Usuń
 3. Ja kocham ludzi, czyli ... . Jestem jaka jestem, ale myślę, że nie jestem zła i akceptuję siebie. *** Zdjęcei kotka jest słodkie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka