Ogród zgodny ze znakami zodiaku

Musiałam napisać ten artykuł - może więcej w nim będzie odnośników do książki, ale a nuż kogoś zainteresuję. Jestem zodiakalną rybą więc pewnie dlatego interesuje mnie wszystko co tajemnicze z pogranicza wróżbiarstwa, intuicji i mocy górnej :)
Przy okazji spotkania z koleżankami z forum (też miałam o tym opisać ale nie było czasu :() pożyczyłam sobie książkę a raczej broszurę bo nie jest zbyt gruba o pięknym tytule :Ogród marzeń autorstwa Reginy Engelke.Według autorki książki należy poszukiwać i odkrywać rośliny przypisane naszym znakom zodiaku, bo w nich ukryte jest nasze wnętrze to odzwierciedlenie naszej osobowości i naszego ja.

"Tak np dziurawiec wyraża ognisty zapał LWA, wyka beztroską pogodę BLIŹNIĄT, poinsencja skoncentrowaną witalność KOZIOROŻCA, krwawnik zrównoważoną witalność WAGI, a zimowit melancholie RYB (to ja :)"

Planowanie astrologicznego ogrodu opiera się na 4 żywiołach :woda, ogień, powietrze i ogień. Każdy żywioł przypisany jest do każdego znaku zodiaku.
Ziemia i woda mają istotę pokrewną , podobnie ogień i powietrze - razem tworzą wspólną całość.

Powietrze - ruchome, wszchogarniające, niestałe
Woda - tajemnicza, instynktowna, magiczna
Ogień - ciepły, nieobliczalny, twórczy
Ziemia - spolegliwa, powolna i stała

OGIEŃ - baran, lew, strzelec
ZIEMIA - byka, panna , koziorożec
POWIETRZE - bliźnięta, waga, wodnik
WODA - rak, skorpion, ryby

Dobór odpowiedniej roślinności powinien zostać określony w zgodzie z naszą osobowością. Rośliny niejako w ogrodzie powinny nas wspierać i dawać nam pozytywną energię.
Autorka opisuje szczegółowo każdy znak zodiaku i przypisane mu drzewo będące w pokrewieństwie z osobowością oraz styl panujący w ogrodzie.
Podaje również spis roślin leczniczych w zgodzie z każdym znakiem zodiaku.

OGRODY ZNAKÓW ZODIAKU:
Barana - zdecydowany
Byk - harmonijny
Bliźnięta - zwiewne
Rak - uczuciowy
Lew - majestatyczny
Panna - porządna
Waga - perfekcyjna
Skorpion - władczy
Strzelec  - godny
Koziorożec - zdyscyplinowany
Wodnik - ekscentryczny
Ryby - marzycielskie

Załączone poniżej opisy są zeskanowane z wyżej wymienionej ksiażki.


Polecam książkę dla osób interesujących się astrologią i znakami zodiaku , nawet w formie ciekawostki . Osobiście do mnie poszczególne opisy roślin i elementów dekoracyjnych nie pasowały.
Za bambusem nie przepadam - może za trawami tak :)

W każdym bądź razie jeżeli chcecie zajrzyjcie do książki.

Komentarze

 1. No to Wodnik dowiedział się trochę o sobie i swoim ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako Rak podpisuję się - dużo , dużo prawdy , ciekawa książka pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 3. Sloneczny i serdeczny-to sie zgadza;) Ale tylko tyle:)
  W ramach ciekawostki-na pewno warto:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj ! Coś w tym musi być..... Ja zodiakalny Lew lubię kwiaty w kolorach słonecznych ale w innych kolorach też lubię. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj. Tez jestem zodiakalną rybą i posiadaczką owej książeczki. niestety jakoś nigdy nie zagłębiłam się w jej treść i przesłanie a może powinnam.....W każdym razie zachęciłaś mnie! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj, bardzo ciekawe:) Nie mam rzeźb bo nie lubię takich elementów w ogrodzie, a jestem Wodnikiem:) no i lubię pewien ład i porządek, mój ogród jest raczej poukładany:) za to ogród Raka bardzo mi się podoba:) ciekawa pozycja, zachęciłaś mnie do przejrzenia tej pozycji:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Informuję, że mam włączoną moderacje komentarzy w odpowiedzi na dużą ilość spamu i reklam. Pozdrawiam ciepło :) Agnieszka